Zastanawiasz się, jak bardzo szkodliwe jest solarium? A może masz wątpliwości co do tego, czy opalanie natryskowe to w pełni bezpieczniejsza alternatywa? Zapoznaj się z poniższym artykułem i zobacz, czemu samoopalacze mają o wiele większą przewagę nad solarium na podstawie badań.
Dlaczego sposób opalania się, to tak ważna kwestia?
Dla wielu kobiet delikatnie opalona skóra stała się ważnym elementem we współczesnym kanonie piękna. Nic w tym dziwnego — subtelna opalenizna nadaje cerze promiennego i młodego wyglądu, a także tuszuje drobne przebarwienia na ciele.
Dlatego w ostatnich latach ogromną popularnością cieszyło się opalanie na solarium, które dostarczało intensywnych efektów w dosyć szybkim czasie — i nie wymagało wielogodzinnego leżenia na słońcu.
Jakie zagrożenia wiążą się z opalaniem na solarium?
Wciąż znaczna część osób nie dostrzega, jak dużym zagrożeniem dla zdrowia jest korzystanie ze sztucznego źródła UV podczas wizyty w solarium. Organizacje takie jak: Ministerstwo Zdrowia, Polskie Towarzystwo Dermatologiczne, a także Światowa Organizacja Zdrowia — jednogłośnie to potwierdzają.
Największym stopniem ryzyka objęte są osoby do 30 roku życia. W ich przypadku nawet kilka wizyt w solarium może sprawić, że ryzyko zachorowania na czerniaka, czyli złośliwy nowotwór skóry wzrasta o 75%!
Oprócz tego do negatywnych skutków ubocznych solarium zalicza się również: szybsze starzenie skóry, reakcje fototoksyczne, fotoalergiczne, oparzenia oraz wiele innych problemów skórnych.
Czy to wszystkie zagrożenia? Niestety nie. Oprócz ingerencji w skórę solarium może przyczynić się także do chorób oczu, takich jak zaćma, retinopatia lub ślepota śnieżna. Jakby tego było mało — badania wykazały, że sztuczne źródło światła UV ingeruje w pracę układu immunologicznego skóry.
Zdrowa i bezpieczna metoda opalania — opalanie natryskowe
Dzięki rosnącej świadomości o tym, jakie zagrożenia wynikają z opalania na solarium, coraz więcej kobiet przestaje z nich korzystać. Zastanawiasz się w takim razie, czy to możliwe, aby nadal cieszyć się brązową opalenizną przez cały rok? Z opalaniem natryskowym tak!
Samoopalacze są doskonałą alternatywą dla dotychczasowych metod opalania. Stworzone wyłącznie na podstawie naturalnych i nieszkodliwych składników zdobywają serca coraz większej liczby klientek. Wszystko za sprawą głównego składnika, który odpowiada za powstanie opalenizny — dihydroksyacetonu (DHA).
Po aplikacji na skórze powstaje reakcja między DHA a aminokwasami znajdującymi się w naskórku, co prowadzi do rozwinięcia stopniowo pogłębiającej się opalenizny. Warto w tym momencie zaznaczyć, że dihydroksyaceton został zatwierdzony przez Food and Drug Administration (FDA) jako substancja bezpieczna i dozwolona do stosowania w kosmetykach.
Co istotne, nie ma przeciwwskazań również jeśli chodzi o zastosowanie ich u kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Dla maksymalnego bezpieczeństwa zalecamy jednak wcześniejsze skonsultowanie się ze swoim lekarzem prowadzącym — każdy przypadek jest indywidualny i wymaga indywidualnego podejścia.
Czym charakteryzuje się opalanie natryskowe i czemu jest lepsze niż solarium?
Już wiesz, co jest odpowiedzialne za powstanie opalenizny na Twojej skórze w produktach samoopalających. W takim razie teraz czas na dokładniejsze wyjaśnienia!
– Aby uzyskać opaleniznę w głębokim brązowym kolorze potrzeba kilku sesji na solarium, a w przypadku opalania natryskowego wystarczy już jedna wizyta! Od razu po nałożeniu samoopalacza zobaczysz różnicę, a długotrwały efekt rozwinie się w ciągu 24h.
– Produkty samoopalające nie powodują takich niepożądanych konsekwencji jak opalanie na solarium.
– Trwałość efektu po opalaniu natryskowym zależy od szybkości naturalnego złuszczania się Twojego naskórka — dlatego też zalecamy wykonanie peelingu przed zabiegiem i unikanie go zaraz po.
– Składnik DHA działa wyłącznie na zewnętrznej warstwie naskórka i nie przenika w głąb skóry!
– Aby podtrzymać efekt opalania natryskowego, możesz dodatkowo skorzystać z balsamów brązujących, które stopniowo budują opaleniznę po każdej aplikacji.
– Pamiętaj o odpowiednim nawilżeniu skóry, które pozwoli cieszyć się zachwycającym efektem jeszcze dłużej! Balsamy nawilżające zacznij stosować dopiero po 12h od aplikacji, czyli po czasie, gdy Twoja opalenizna całkowicie się rozwinie.
– W sezonie letnim warto dodatkowo nakładać kremy z filtrem, aby chronić ciało przed szkodliwym promieniowaniem UV.
Jak widzisz — opalanie natryskowe, czy też inne rodzaje samoopalaczy to idealnie rozwiązanie, jeśli nadal chcesz cieszyć się opalenizną rodem z egzotycznych wysp, a przy tym zadbać o swoją skórę. Więcej informacji na temat naszych produktów znajdziesz w pozostałych artykułach, a także opisach wybranych kosmetyków.
Podaruj sobie odrobinę luksusu — wybierz naturalnie wyglądającą, równomierną i bezpieczną opaleniznę.