wróć do bloga

 

Jako specjaliści zarówno w laminacji brwi, jak i rzęs jesteśmy przekonani, że nasze ogromne doświadczenie sprosta każdemu przypadkowi! To właśnie u nas dowiesz się, co to jest laminacja brwi i jak wygląda zabieg, a także zapoznamy Cię z najlepszymi metodami pielęgnacji włosków. Laminowanie brwi podbiło serca nie tylko naszych Klientek, ale również nasze, co szczególnie widać w zaangażowaniu przy każdej realizacji!

Dlaczego laminacja brwi stała się tak popularna?

Aktualnie mamy za sobą czasy, gdy największą popularnością cieszyły się perfekcyjnie wyregulowane brwi, odpowiednio wykonturowane oraz estetycznie wypełnione. W porównaniu do efektów, które otrzymujemy po laminacji brwi była to niezbyt naturalnie wyglądająca metoda. Zabieg laminowania pozwala osiągnąć delikatny lub wyraźniejszy efekt, jednocześnie zachowując naturalny wygląd brwi. Zależnie od potrzeb użytkowniczek możemy wykonać także profesjonalną stylizację, która obejmuje farbowanie włosków i regulację.

Możemy stwierdzić, że laminacja brwi w Szczecinie i nie tylko zdobyła tak ogromną popularność przede wszystkim z powodu jej trwałości. Profesjonalnie wykonany zabieg utrzymuje się od kilku tygodni do nawet 1,5 miesiąca. Wiele zależy od tego, jaki był stan wyjściowy brwi Klientki — na przykład słabsze włoski są mniej podatne na preparaty stosowane podczas zabiegu. Jeżeli już o zabiegu mowa, to osoby chętne na laminację brwi muszą zarezerwować sobie co najmniej 45 minut, a w przypadku zastosowania dodatków np. koloryzacji lub regulacji czas ulega wydłużeniu do około godziny.

Od czego zależy trwałość laminacji?

Osoby stawiające na największy hit kosmetyczny tego roku powinny liczyć się z tym, że trwałość zabiegu może ulec zmianie pod wpływem kilku czynników. Pierwszym z nich jest typ cery — może się wydawać, że to niezbyt znaczący aspekt, jednak w praktyce jest bardzo istotny. Zarówno farbki, jak i henna używana do wypełnienia brwi najlepiej utrzymuje się na normalnej skórze, a nieco gorzej jeśli ktoś boryka się z tłustą lub bardzo suchą cerą. Równie ważne jest odpowiednie nawodnienie skóry i regularna pielęgnacja — bez tych elementów trudno utrzymać piękne i estetyczne brwi na dłużej.

Na stan cery wpływają również takie czynniki jak wiek lub jej grubość. Zauważalnie lepsze efekty uzyskuje się w przypadku laminacji brwi u kobiet młodszych — zwykle od 20 do 50/60 roku życia. Osoby z dosyć cienką cerą muszą się liczyć z tym, że farba lub henna utrzymywać będą się nieco gorzej. Wiele zależy jednak od tego, jak przygotowana została skóra przed zabiegiem. Nasz gabinet w Szczecinie stawia na jakość laminacji brwi i z tego względu każdy etap wykonujemy idealnie, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że kiepsko oczyszczona skóra lub pozostałości martwego naskórka mogą całkowicie zepsuć zachwycający efekt na włoskach.

Ostatnim z najważniejszych czynników jest gęstość włosków. W przypadku brwi mających naprawdę dużo ubytków barwnik może mieć problem z równomiernym rozłożeniem się na skórze, co jednocześnie skraca jego trwałość. Optymalnym standardem są równomierne włoski o średniej gęstości, co gwarantuje idealny efekt naturalnych, acz podkreślonych brwi. Po zabiegu laminacji wystarczy, że codziennie rano delikatnie wystylizujesz włoski szczoteczką, aby uzyskać pożądany kształt.

Czym się różni laminacja brwi od liftingu?

Z pewnością obił Ci się o uszy zarówno termin laminacji brwi, jak i liftingu. Metody te podczas stylizacji włosków wzajemnie się uzupełniają — lifting pomaga osiągnąć odpowiedni kształt włosków i je ujarzmić, a samo laminowanie jest bardzo intensywnym odżywianiem brwi. Cały zabieg, który przeprowadzamy w naszym gabinecie w Szczecinie, skupia się przede wszystkim na liftingu, laminacji, a także możliwości dodatkowego farbowania, regulowania i zastosowania botoxu na brwi.

Jeśli chodzi o botox brwi, to jego najważniejszą zaletą jest widoczne pogrubienie i uniesienie włosków. Oprócz tego składniki aktywne zawierają liczne minerały i witaminy, które odżywiają również Twoją skórę. Wszystkie te etapy przyczyniają się do lepszego stanu Twoich brwi — włoski stają się podatniejsze na układanie, błyszczące, odżywione, a do tego cudownie podkreślają naturalne rysy twarzy i łuk brwiowy.