wróć do bloga
laminacja brwi

 

Laminowanie brwi jest bezpiecznym i komfortowym zabiegiem, które pozwoli Ci poskromić nawet najbardziej niesforne włoski. Dzięki specjalnym składnikom Twoje brwi zmienią delikatnie kierunek ułożenia, co skutecznie podkreśla wyrazistość spojrzenia i poprawia rysy twarzy!

Dla kogo nadaje się laminowanie brwi?
Masz już za sobą wiele metod regulacji i stylizacji brwi, a nie masz pewności, dla kogo rekomendowana jest laminacja brwi? Albo nie odnajdujesz się w panujących trendach na wyraziście podkreślone i wypełnione brwi? Właśnie te powody, jak i wiele innych są doskonałym argumentem, aby spróbować laminacji brwi! Szczecin to miasto, w którym realizujemy nasze usługi z maksymalną gwarancją jakości i zadowolenia Klientów.

Po przeprowadzonym zabiegu włoski zostają naturalnie podkreślone, brwi zyskują nieco wyrazu, a Ty nie musisz się o nie martwić w ciągu najbliższych kilku tygodni. Jeśli nadal wahasz się nad podjęciem decyzji, zwróć uwagę na to, że laminacja odżywi i wzmocni włoski na dłuższą metę! Gdy rozważasz laminowanie brwi w domu, pamiętaj, że efekt może nie spełnić Twoich oczekiwań tak jak w profesjonalnym salonie.

Jak wygląda zabieg laminacji brwi?
Na samym początku zabiegu uzyskasz wszelkie niezbędne informacje od specjalisty zarówno na temat swoich brwi, jak i ich późniejszej pielęgnacji. Dzięki temu dowiesz się, czy Twoja włoski mają tendencję do rośnięcia np. w dół, a także przekonasz się, jaka jest ich grubość. Zapewne nie jest Ci obca laminacja rzęs, która jest bardzo podobnym zabiegiem z racji wykorzystania tych samych produktów. Znaczącą różnicą jest brak potrzeby nawijania włosków na specjalną rolkę, jak ma to miejsce przy laminowaniu rzęs.

Przygotowanie skóry i pierwszy preparat
Zabieg laminacji brwi trwa około godziny, jednak dokładny czas może różnić się ze względu na to, czy wybierzesz np. dodatkowe wypełnienie brwi henną. Pierwszym i najważniejszym krokiem podczas laminowania brwi w naszym gabinecie w Szczecinie jest dokładne oczyszczenie skóry oraz włosków.

Dopiero po tym etapie na brwi zostaje nałożony pierwszy z produktów przy pomocy precyzyjnej i delikatnej szczoteczki, a następnie przykryty przezroczystą folią, aby dokładnie wniknął we włoski. Preparat ma za zadanie otworzyć łuskę włosa, co pozwala skutecznie zadziałać następnym produktom.

Aplikacja drugiego preparatu
Etap nakładania następnego produktu jest niemal najważniejszy – to właśnie dzięki niemu uzyskasz efekt utrwalenia i uniesienie włosków. Za efekt botoksu brwi, czyli intensywnego ich pogrubienia, odżywienia, a także wzmocnienia odpowiada trzeci preparat stosowany zaraz po utrwalaczu. Po zaaplikowaniu wszystkich potrzebnych produktów specjalistka wykona delikatną depilację włosków pęsetą, co pomoże Ci zachować ich regularny i estetyczny kształt.

Poprawa wyrazistości i koloru
Ponadto trwała stylizacja i wzmocnienie brwi jest na tyle wyraźne, że nie musisz koniecznie ich farbować – na przykład przy pomocy henny. Jeśli jednak zależy Ci na wypełnieniu i dopasowaniu barwy brwi do ciemnych włosów, możesz skorzystać z henny lub specjalnej farbki, która podkreśli ich naturalny kolor. Warto jednak pamiętać o tym, że standardowa henna przyczynia się w pewnym stopniu do trwałości zabiegu, zmniejszając efekt trwałej laminacji na brwiach.

Jak dbać o brwi po laminowaniu?
Aby cieszyć się w pełni satysfakcjonującym efektem, musisz wiedzieć, jak dbać o laminowane brwi. W najbliższym czasie po zabiegu z pewnością zauważysz, że włoski są nieco przesuszone – to całkowicie normalna reakcja na zastosowane preparaty. Aby odżywić i nawilżyć brwi nasze specjalistki z gabinetu w Szczecinie zalecają stosowanie olejków lub odżywek, które przywrócą im blask i zdrowy wygląd.

Pamiętaj również o tym, że z racji zwiększonej podatności na układanie warto codziennie rano delikatnie wystylizować brwi – np. przy pomocy specjalnej szczoteczki. Dzięki temu możesz dowolnie dobierać ułożenie włosków zależnie od swoich upodobań i cieszyć się przez cały dzień ich nienagannym wyglądem.