wróć do bloga

 

Laminowanie brwi to jeden z lepszych sposobów na poprawienie wyglądu swoich brwi, a także jednoczesne ich odżywienie. Zabieg przeprowadzany przez ekspertów jest zupełnie bezinwazyjny, dzięki czemu nie musisz się obawiać, że efekt nie będzie zadowalający. W wielu przypadkach to właśnie jedynie subtelne podkreślenie i ukierunkowanie brwi jest najważniejsze — a nie, jak mogłoby się wydawać, ich wykonturowanie.

Czym tak naprawdę jest laminowanie brwi?

Laminacja brwi to procedura, która pomoże Ci wreszcie osiągnąć estetyczne i ułożone brwi bez potrzeby ich ciągłego poprawiania lub wypełniania — wystarczy jedynie rano odpowiednio zaczesać włoski. Nasz gabinet w Szczecinie przeprowadza laminowanie na najwyższym poziomie, dzięki czemu możesz mieć pewność, że pomożemy Ci niezależnie od tego jak niesforne są Twoje brwi. Warto zwrócić uwagę na to, że zabiegu mogą się podjąć wszyscy — zarówno kobiety, jak i mężczyźni, a jedynym wymaganiem są nieujarzmione, słabe i rzadkie włoski. Laminowanie brwi jest zupełnie bezbolesne dla pacjenta, a czas trwania wszystkich procedur wynosi raptem od połowy do półtorej godziny.

Działanie kwasu tioglikolowego

Zastosowanie kwasu tioglikolowego jest pierwszym etapem wykonywanym podczas zabiegu. Przed jego rozpoczęciem bezwzględnie należy dokładnie oczyścić i przygotować brwi, jak i skórę wokół nich, co przyczyni się do zwiększenia trwałości zabiegu. Sam kwas tioglikolowy ma formę oleistej i gęstej substancji o niezbyt przyjemnym zapachu. Jego zadaniem jest otwarcie łusków włosa, co pomoże w łatwiejszym ich układaniu, a nawet wchłanianiu substancji odżywczych.

Warto zwrócić uwagę, że kwas glikolowy w różnych postaciach znany jest w branży kosmetycznej od bardzo dawna. Sole tioglikolowe, takie jak tioglikolan sodu lub wapnia znajdował zastosowanie do produkcji kremów do depilacji, a tioglikolan amonu był niezbędnym składnikiem do trwałej ondulacji. Wszystkie efekty powstają dzięki temu, że związek chemiczny niszczy mostki dwusiarczkowe w kolagenie znajdującym się we włosach, co daje efekt na skrętu. Przed laminowaniem brwi w naszym salonie w Szczecinie specjalistka odpowiednio dobiera ilość kwasu do jakości i gęstości brwi, co pozwoli uniknąć nadmiernego osłabienia brwi.

Aplikacja keratyny
Po odczekaniu określonego czasu z kwasem tioglikolowym należy zmyć jego warstwę, a następnie zaaplikować keratynę. W tym samym czasie zaczyna się stylizowanie kształtu oraz kierunku rośnięcia włosków zgodnie z oczekiwaniami Klienta lub Klientki. Pierwszy preparat miał za zadanie otworzyć łuski włosków, które teraz są o wiele bardziej podatne na pozostałe zabiegu. Powlekanie keratyną daje efekt okluzyjny, tworząc barierę chroniącą włoski i ich cebulki od otoczenia zewnętrznego. Ponadto właściwości odżywcze składnika sprawiają, że brwi stają się błyszczące, odżywione, a nawet w pewnym stopniu pogrubione.

Odżywianie włosków z pomocą olejków

Jeśli chcesz dokładnie wiedzieć, na czym polega laminacja brwi, nie możesz zapomnieć o najważniejszym etapie — czyli odpowiednim odżywieniu włosków. Dzięki temu zagwarantujesz swojej skórze i brwiom optymalne natłuszczenie, na przykład korzystając z bogatych w składniki odżywcze olejków roślinnych — makadamia, rycynowy lub jojoba. Niemal każdy z nich dostarcza wysoką dawkę witamin i nienasyconych kwasów tłuszczowych skutecznie wzmacniając łamliwe lub wrażliwe brwi.

Kto może skorzystać z laminacji brwi?

Zabieg laminowania brwi może zostać przeprowadzony niemal u każdego, a zwłaszcza posiadaczek brwi niesfornych lub gęstych, które oporne są na jakąkolwiek tradycyjną stylizację. Laminacja brwi w ciąży w wielu przypadkach jest niezalecana z racji ryzyka, że składniki preparatów mogą spowodować reakcję alergiczną. Oprócz tego szczególnie uważać powinny osoby z chorobami oczu i skóry, stanami zapalnymi, opryszczką, infekcjami, zapaleniem spojówek oraz innych typów mechanicznych uszkodzeń skóry. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, możesz skorzystać z porady naszych specjalistów ze Szczecina w kwestii laminacji brwi.